“VERA GRABOCKA TË SHKOJË NË SHTËPI”/ Kompozitorja e njohur vazhdon akuzat për “Festivalin e RTSH-së”: Juria të japë dorëheqjen – AlpeGossip
“VERA GRABOCKA TË SHKOJË NË SHTËPI”/ Kompozitorja e njohur vazhdon akuzat për “Festivalin e RTSH-së”: Juria të japë dorëheqjen

“VERA GRABOCKA TË SHKOJË NË SHTËPI”/ Kompozitorja e njohur vazhdon akuzat për “Festivalin e RTSH-së”: Juria të japë dorëheqjen

Festivalii 58 në RTSh ka hapur debat të madh tek artistët dhe publiku, pasi para disa ditësh është aluduar se çmimi është përcaktuar para se të filloj festivali.

Dhe nj nga kritikët më të fortë të festivalit  është kompozitorja e njohur Diana Ziu.

Kompozitorja e njohur  e shprehu publikisht pakënaqësinë e saj lidhur me këtë organizim gjatë një interviste në “Ftesë në pesë”.

Ajo shprehet se juria e festivalit duhet të japë menjëherë dorëheqjen, pasi asaj iu refuzua pjesëmarrja në këngën magjike.

“Po ju them si fjali të fundit: Marko Strazimiri do futet në festival sepse e do popull, janë 40 mijë klikime. Festivali le të fillojë nga fillimi strukturën, të bëjnë çfarë të duan. Për këtë vit do futet se s’ bën. Populli do të vendosë, jo juria. Juria të japë dorëheqjen që tani që po flas unë me ty. Të iki kjo juri, Vera Grabocka të shkojë në shtëpi, Zhani Ciko të shkojë në shtëpi se më janë ngritur nervat e ky djalë të shkojë të fitojë.”- është shprehur kompozitorja.