VETËM DUKE NDENJUR NË SHTPI/ Mënyrat më të mira për të rigjeneruar një fytyrë të dëmtuar – AlpeGossip
VETËM DUKE NDENJUR NË SHTPI/ Mënyrat më të mira për të rigjeneruar një fytyrë të dëmtuar

VETËM DUKE NDENJUR NË SHTPI/ Mënyrat më të mira për të rigjeneruar një fytyrë të dëmtuar

Çdo adoleshent  ka kaluar disa akne hormonale apo disa probleme fytyre të përkohshme dhe nga kjo fytyra juaj është dëmtuar dhe do kohë për tu rigjeneruar. Ka disa mënyra për të ndihmuar këtë proces:

E bardha e vezës: Vezët janë të mbushura me proteina dhe aminoacide që në të vërtetë mund të pastrojnë poret, duke parandaluar puçrra të reja ndërkohë që zbehin ato të vjetrat. Për të përdorur këtë ilaç në shtëpi, Heal Dove rekomandon përzierjen e 3 vezëve deri sa të bëhet në formë shkume. Më pas vendoseni në fytyrë deri sa të thahet.

Mentja ose gjethet e nenexhikut: Shtypini deri sa të lëshojnë lëngun e tyre dhe aplikojini në vendin që keni shenjat. Ato ndihmojnë  lëkurën dhe për të shëruar plagët, thotë Lethow.

Patatet: kanë veti të mrekullueshme antibakteriale dhe punojnë për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës, shpjegon Letoh. Përdorimi i këtij ilaçi në shtëpi mund të zbulojë një shtresë që nuk është parë akoma me lëkurë të bukur dhe të shëndetshme. Për të përdorur këtë ilaç në shtëpi, thjesht fshini një fetë patate në plagët e fytyrës.