VETËM ME DY PËRBËRËS/ Ndihmojini thonjtë të rriten të bukur dhe të bardhë në 10 ditë – AlpeGossip
VETËM ME DY PËRBËRËS/ Ndihmojini thonjtë të rriten të bukur dhe të bardhë në 10 ditë

VETËM ME DY PËRBËRËS/ Ndihmojini thonjtë të rriten të bukur dhe të bardhë në 10 ditë

Thonjtë janë një pjesë e rëndësishme e trupit tuaj pasi duart janë të dukshme gjatë gjithë kohës. Është një nga pjesët e cila rrallë herë mbulohet, ndoshta vetëm në dimër nga dorashkat. Përdorimi I thonjve me xhel apo zgjatja e tyre në mënyra të ndryshme nuk është dicka shumë estetike dhe e pastër pasi mbart rrezikun e infeksioneve të shumta ndaj dhe kemi menduar një zgjidhje për ju:

 

Ju duhet vetëm një filxhan vaj ulliri, gjysëm lëngu limoni, një lugë caji kripë gjë një tas I vogël me shuëm ujë. Në tasin em ujë përzieni lëngun e limonit vajin e ullirit dhe kripën. Mbani duart në këtë përzierje sa më shumë të mundeni Mirë do të ishte për 30 minuta.

Por në thonjtë tuaj kutikulat janë gjithashtu të rëndësishme ndaj pse mos të krijojmë një përzierje me vajra natyral për tu kujdesur për to? Do ju duhen vetëm dy përbërës: vaj ulliri dhe dy kapsula vitamin E

Të dyja këto përbërje që përmëndëm më sipër mund ti mbani në sirtarin tuaj në temperaturë dhome deri ne 3 muaj.