SFIDUESE PËR TEMPERATURAT/ Veshjet më të mira të zyrës në kohë vere – AlpeGossip
SFIDUESE PËR TEMPERATURAT/ Veshjet më të mira të zyrës në kohë vere

SFIDUESE PËR TEMPERATURAT/ Veshjet më të mira të zyrës në kohë vere

Veshja për zyrë mund të bëhet pak sfiduese në temperature përvëluese. Ndonjëherë gjendesh përballë dy problemeve: vapës së tmerrshme dhe të ftohtit të kondicionerit. Ndaj ka disa këshilla për veshjen që mund të jetë me përshtatshme në situate të tilla:

Fustanin-këmishë mund ta përdorni gjatë gjithë sezonit

Mbani një xhaketë ngjyrë pastel, por përthyeni mëngët

Sandalet me takë të mesme, këmba është e hapur dhe duket sërish mirë

Mund të zgjidhni dhe një fustan të lirshëm me ngjyra të gëzueshme

Nuk duhet të mungojë fundi I gjatë poshtë gjurit

Përdorni veshje me pëlhura të lehta dhe pantallona të gjera

Mund ta vishni një fustan pa mëngë dhe një bluzë të bardhë pambuku poshtë

Ju duhen gjithashtu dhe një palë pantallona të bardha

Si dhe një fustan I bardhë

Nëse punoni në një zyrë ku lejohen atletet, jepini!!