VJESHTË 2018/ 24 veshje nga java e modës që duken sikur kanë dalë nga një përrallë… (FOTO) – AlpeGossip
VJESHTË 2018/ 24 veshje nga java e modës që duken sikur kanë dalë nga një përrallë… (FOTO)

VJESHTË 2018/ 24 veshje nga java e modës që duken sikur kanë dalë nga një përrallë… (FOTO)

Java Haute Couture erdhi sa hap e mbyll sytë. Për ju që po përditësoheni tani, veshjet e Haute Couture dallojnë shumë nga veshjet e koleksioneve Ready-to-Wear, pra gati për t’u veshur. Krijimet e Haute Couture janë të mirëmenduara, ekstravagante, të qepura me materialet më cilësore dhe kërkojnë shumë kohë për t’u realizuar.

Shtëpitë e modës si Givenchy, Dior dhe Chanel, janë disa ndër brandet që ofrojnë sfilata couture për sezonin e Vjeshtë 2018. Këto veshje janë art, pa dyshim. Më poshtë gjeni disa nga të preferuarat tona.

Dior

Givenchy

Iris Van Herpen

Schiaparelli

Ronald van der Kemp

Sonia Rykiel