VODHI BANORËT/ Ja si e dënojnë të riun, i shkruajnë në kurriz me hekur të nxehtë… “Për miushin” (VIDEO) – AlpeGossip
VODHI BANORËT/ Ja si e dënojnë të riun, i shkruajnë në kurriz me hekur të nxehtë… “Për miushin” (VIDEO)

VODHI BANORËT/ Ja si e dënojnë të riun, i shkruajnë në kurriz me hekur të nxehtë… “Për miushin” (VIDEO)

Banorët e një qyteti në Meksikë i janë hakmarrë në mënyrën më të rëndë, një të riu të dyshuar për vjedhjen e kontejnerëve të benzinës  

Videoja amatore e filmuar në qytetin Ekatepek në pjesën veriore të Mexico City, shfaq dy persona duke e mbajtur me fytyrë në tokë të riun dhe më pas e djegim në kurriz me hekur të nxehtë. 

Njëri prej personave që e mban të dyshuarin mbante në duar një shufër të hekurt, në të cilën shkruan në gjuhën spanjolle “por rata” që do të thotë “ për miushin”, dhe pa u menduar dy herë ia vë në shpinë duke i lënë shenjë nga shufra e nxehtë.