“MË ËSHTË KRIJUAR NJË PLAGË NË ZEMËR”/ Evi Reçi flet për 7 familjarët që humbi nga tërmeti: Sot, më të fortë se kurrë (VIDEO) – AlpeGossip
“MË ËSHTË KRIJUAR NJË PLAGË NË ZEMËR”/ Evi Reçi flet për 7 familjarët që humbi nga tërmeti: Sot, më të fortë se kurrë (VIDEO)

“MË ËSHTË KRIJUAR NJË PLAGË NË ZEMËR”/ Evi Reçi flet për 7 familjarët që humbi nga tërmeti: Sot, më të fortë se kurrë (VIDEO)

Në tërmetin e  26 nëntorit humbën jetën  51 njerëz dhe u plagosën 900 të tjerë, duke krijuar një plagë të  madhe tek familjarët miqtë dhe të afërmit.

Tërmeti i së martës së 26 nëntorit ishte një tragjedi për të gjithë Shqipërinë pasi situta ka prekur emocionlisht çdo kënd.

Mes viktimave ka pasur edhe persona të personazheve të njohur.

E në  këtë rast  kanë qenë të afërm dhe mikesha  të moderatores së  njohur Evi Reçit.

Përmes një video të publikuar ditën e djeshme, ajo ka treguar se ka  humbur  të gjithë  familjen e xhxhait  të saj, si dhe mikesha e saj e fëmijërisë, Diena, bashkë me vajzën e saj dhe të ëmën.

“Asgjë nuk më shumë rëndesi se sa jeta. Sot, më të fortë se kurrë.”- ka shkruar Evi krahas videos.