39-vjeçari: Bashkëshortja dhe e dashura janë shtatzënë… çfarë të bëj? – AlpeGossip
39-vjeçari: Bashkëshortja dhe e dashura janë shtatzënë… çfarë të bëj?

39-vjeçari: Bashkëshortja dhe e dashura janë shtatzënë… çfarë të bëj?

Një 39-vjeçar i ka shkruar psikologes së “The Sun” për ta pyetur se çfarë të bëjë, pasi bashkëshortja e tij dhe dashnorja janë shtatzënë njëkohësisht.

 

Ja çfarë i shkruan ai:

Po çmendem. Jam 39 vjeç dhe kam 5 vite martesë. Bashkëshortja ime është 36 vjeçe. Ajo gjithmonë dëshironte të krijonte familje, por asgjë nuk ndodhi deri vjeshtën e kaluar, kur neve na humbën shpresat. Tashmë ajo 5-muajshe shtatzënë dhe e lumtur.

Por kur një natë gruaja ime ishte në një festë, dikush trokiti në derën e shtëpisë. Ishte vajza 19-vjeçare e cila jeton me prindërit në shtëpinë afër times.

Ajo erdhi për të kërkuar domate pasi po përgatiste pasta. I ofrova një gotë verë, pasi edhe unë po pija. Ajo pranoi. Pasi përfundoi gotën e verës, 19-vjeçarja u ngrit për të ikur, por te dera më pa dhe më puthi.

E di se nuk duhej t’ja kisha kthyer, por e bëra. Pastaj përfunduam duke kryer marrëdhënie. Më vonë dëgjuam një makinë, prindërit e saj u kthyen në shtëpi. Ajo iku menjëherë, sigurisht që domatet i harroi.

Tani 19-vjeçarja më ka shkruar duke më thënë se është shtatzënë dhe se dëshiron që të rrisim fëmijën bashkë.

Psikologia i përgjigjet:

Ju keni vepruar shumë gabim, e patjetër se gjëra të tilla mund të ndodhin.

Gjithashtu kjo mund të jetë një shkatërrim, ose ajo mund të ketë dyshuar se ishte shtatzënë kur ka ardhur ashtu te ju.

Tregoni asaj se ju vjen keq për shqetësimin që ka, dhe se ju vështirë e njihni njëri-tjetrin. Pastaj ju jeni dy herë më i madh në moshë si dhe i martuar.