6 hapa si t’i bëni sytë të duken super të mëdhenj – AlpeGossip
6 hapa si t’i bëni sytë të duken super të mëdhenj

6 hapa si t’i bëni sytë të duken super të mëdhenj

Trendet e bukurisë vijnë dhe shkojnë, por sytë e mëdhenj janë gjithmonë ideal.

Dhe ndërsa disa femra me fat janë “bekuar” me sy të mëdhenj, disa të tjera vazhdojnë sfidën për t’i bërë që të duken të tillë.

Fatmirësisht, shumë produkte kozmetike dhe disa truke mund t’ju ndihmojnë të krijoni sy të tillë. Artisti i makijazhit, Jeni Lee, ndan hap pas hapi procesion e aplikimit që duhet të bëni.

 

1.Aplikoni një pluhur ngjyrë nude mat në kapakun e syve tuaj.

2.Aplikoni penel në kapakun e sipërm të syrit, duke e zgjatur në fund bishtin.

3.Përdorni një laps të bardhë ose natyral në pjesën e poshtme të syrit. Nëse doni të përdorni ndonjë pluhur të errët, aplikojeni vetëm në pjesën në fund të pjesës së poshtme të syrit.

4.Aplikoni një ose dy nuanca më të errëta se nude e përdorur në hapin e parë dhe përhapeni me gisht drejt vetullave.

 

5.Përdorni një shkëlqyes ose pluhur të bardhë në pjesën e brendshme të syrit, aty ku fillon, si dhe poshtë vetullave.

6.Sa më të mëdha dhe të trashë qerpikët, aq më shumë vëmendje do të tërhiqni. Kthejini dhe më pas përdorni ndonjë laps ose pluhur për vetullat.

Burimi: Marie Claire