VUANI NGA MIGRENA? Kjo pije do t’ju lehtësojë dhimbjen në 5 sekonda – AlpeGossip
VUANI NGA MIGRENA? Kjo pije do t’ju lehtësojë dhimbjen në 5 sekonda

VUANI NGA MIGRENA? Kjo pije do t’ju lehtësojë dhimbjen në 5 sekonda

Dhimbjet e kokës janë një shqetësim për këdo, por migrena është ajo më e padurueshmja. Ajo ndryshon nga dhimbjet e zakonshme, sepse zakonisht është shumë herë më e fortë dhe shoqërohen me simptoma të tjera të tilla si shikimi i paqartë, ndjeshmëria ndaj dritës, të vjella apo marrje mëndsh, sipas MedicineNet.

Ndërsa ilaçet mund të ofrojnë një efekt të menjëhershëm ato bëhen të rrezikshëm kur përdoren për një kohë të gjatë.

Herën tjetër që ndjeni një dhimbje koke si ajo e migrenës provoni këtë lëng me përbërës natyror : Shtoni lëngun nga një limon i tërë në një gotë ujë me temperaturë dhome dhe shtoni 2 lugë çaji kripë Himalaje. Pini të gjithë gotën. Dhimbja juaj e kokës duhet të zhduket brenda pak minutash.

Ky lëng nuk mund të jetë opsioni më i shijshëm, funksionon për disa arsye. Sipas Wild Wild dhe Free, midis 75 dhe 90 për qind e dhimbjeve të kokës janë rezultat i dehidratimit. Uji ndihmon në hidratimin e trupit tuaj. Nëse vuani nga dhimbje koke të shpeshta të migrenës, shkaku mund të jetë një  mangësi si e kripës, mineraleve. Kripë Himalayan përmban mbi 84 minerale dhe elektrolite, sipas Healthy Wild dhe Free.

Limonët ofrojnë përfitime të mëdha shëndetësore. Ata funksionojnë në këtë rast sepse limonët ofrojnë benefite për detoksifikimin. Ata gjithashtu inkurajojnë funksionimin e duhur të mëlçisë, i cili shpëtohet nga toksinat e këqija në trupin tuaj dhe ndihmon në pastrimin e dhimbjeve të kokës dhe problemeve të tjera të trupit, sipas  “Healthy Wild and Free.”