Albi Nako përsërit historinë, pas Klaudia Pepës, me balerinën shumë më të re se ai – AlpeGossip
Albi Nako përsërit historinë, pas Klaudia Pepës, me balerinën shumë më të re se ai

Albi Nako përsërit historinë, pas Klaudia Pepës, me balerinën shumë më të re se ai

Një ndër divorcet më të bujshme të vitit që lamë pas, ishte pikërisht ajo e koreografit të njohur Albi Nako me ish-balerinën e trupës së tij, Klaudia Pepën. Por ndarja e tyre nuk u pasua me sherre e konflikte siç ndodh me çiftet zakonisht, pasi në një lidhje direkte në emisionin “Rudina”, ajo e përshëndeti me një mesazh duke e etiketuar si vëllain e madh, që i merr mendim dhe këshillohet për çdo gjë, edhe tani që janë ndarë.

Sesa e vërtetë është kjo, nuk dihet, pasi çdo herë që Klaudia vjen në Tiranë, e shohim të takojë çdo mik apo koleg që ka lënë këtu, por kurrë Albin. E këto ditë prilli, Klaudia ka lënë Italinë për pak ditë, ku mes ish-bashkëpunëtorëve takoi showman-in e njohur Ardit Gjebrean, ndërkohë që Albi ndodhet në Bruksel me vajzën, që konsiderohet zëvendësuesja e Klaudias në trupën e baletit dhe jetën e tij private, Alba Hoxhën, 21 vite më të re se ai .

 

Ata shihen kudo bashkë dhe duket se Albi ka gjetur mënyrën për ta mbajtur në televizion, si prezantuese e rubrikës së motit në “Tv Klan”, këtë periudhë që trupa e baletit është shpërbërë, pasi televizioni nuk ka ndonjë spektakël ku ata të jenë pjesë e produksionit. Por ata shihen kudo bashkë jo vetëm në ambientet e televizionit, por edhe jashtë tij. Dëshmi e këtij fakti u bënë disa foto e video të publikuara nga një klinikë dentare, ku ata shfaqeshin shumë afër njëri-tjetrit si çift i vërtetë.

Burime pranë tyre kanë folur se ata në një farë mënyre e kanë pranuar lidhjen e tyre dhe ka shumë gjasa që marrëdhënia që kanë krijuar, shumë shpejt të shkojë drejt zyrtarizmit.

ALBA HOXHA RRËFEN 5 VITET ME ALBI NAKON: NUK I PËLQEJA, NË FILLIM DONTE TË MË LARGONTE NGA PUNA

Ishim mësuar ta shihnim si balerinë të emisionit investigativ “Stop” në televizionin “Klan”, ndërsa tashmë do ta shohim çdo ditë duke na dhënë parashikimin e motit, projekt të cilin Alba tregoi pak javë më parë se i është besuar asaj. E ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, Alba ka treguar se ka qenë pikërisht koreografi Albi Nako ai, i cili e kishte propozuar për këtë punë të re.

Por përpara kësaj, Alba pranon se në fillimet e saj si pjesë e trupës së koreografit të njohur, Albi nuk ishte edhe aq optimist për balerinën. Por, siç thotë edhe Alba, ndonëse me një fillim jo të mirë, me punë dhe ambicie ajo arriti të bëhej një ndër balerinat më të mira të trupës së Albi Nakos në televizionin “Klan”.

“Kam vite që investoj në balet, plot 12 vite, kam pesë vite e gjysmë në trupën e Albi Nakos. Në “Klan” jam futur me audicion. Të them të drejtën nuk kam qenë mirë dhe Albi pas tri ditësh donte të më hiqte, më thoshte: “Ti je një dru i pagdhendur, trupi jot është si stekë rrënoje, fytyra jote si jastëk paje”. U demoralizova, por me punë dhe ambicie erdha këtu ku jam sot”, tregon Alba.

Ndërsa, sa i përket sfidës së saj të re, ajo e përshkruan atë mjaft të bukur dhe emocionuese, por shton se kurrë nuk do të heqë dorë nga baleti, profesion të cilin e konsideron edhe “dashurinë e parë” të saj: “Prezantimi i motit është një sfidë e re, të cilën e kam marrë me shumë dëshirë dhe do të jap më të mirën. Nuk mund të them që jam në notën maksimale, por po përpiqem shumë që të bëj më të mirën. Ky program është një sfidë, me të cilën unë jam duke punuar fort dhe besoj se do të kem një të ardhme të sigurt. Baletin nuk do ta lë, është dashuria ime e parë, nuk mund ta lë dot. Do jem gjithmonë e përkushtuar me baletin, do marr pjesë edhe nëpër spektakle në vijim”. Kjo deklaratë e saj dëshmoi faktin se tashmë ajo dhe Albi janë në partneritet edhe jashtë profesionit, pasi mënyra si shprehet, lë të nënkuptohen shumë gjëra.

DEKLARATA E ALBI NAKOS KUR ISHTE ENDE I MARTUAR: ALBA PO ECËN NË GJURMËT E KLAUDIAS

Për balerinën e trupës së tij, Albi Nako ka folur në ekran që në vitin 2016, kur ishte ende i martuar më Klaudia Pepën, por jetonin martesë në distancë, pasi ajo vazhdoi karrierën e pavarur, pas largimit nga televizioni “Mediaset” dhe spektakli “Amici”. Si anëtar jurie në panelin e “Dance with me”, pas një prej perfomancave të Albës, ai u shpreh se ajo kishte bërë përparime me punën e saj dhe se po ecte në gjurmët e Klaudia Pepës.

Kjo deklaratë e tij u nënkuptua nga kolegët e tyre, duke qenë se ende pa u deklaruar divorci në dhjetor të vitit 2016, Albi festoi ditëlindjen me Albën në krahun e tij të djathtë. Në foton ku po darkonte me trupën, ndihet që mes tij dhe Albës ekzistonte një afrimitet, ndryshe nga ai me balerinat e tjera. Duket se po përsëritet historia e tij me Klaudian, të cilën po ashtu e ka njohur në paskuintat e televizionit “Klan” dhe më pas vendosën të martoheshin live në programin e “E diela shqiptare”.

Martesa e tyre zgjati 4 vjet, deri kur koreografi i njohur, pas një viti thashethemesh, theu heshtjen në emisionin “Rudina”, ku rrëfeu divorcin nga balerina Klaudia Pepa. Po si nisi historia e Albit me Klaudian, nxënësen e babait të tij të njohur, Llaqi Nako, në fillim, e që më pas u bë balerina e trupës dhe partnerja në skenë e në jetë e Albit? Të gjithë e kujtojnë për herë të parë si partneren e Albi Nakos në klipin e tangos me titull “Dashurisë”, ku gjithçka, lloji i kërcimit, interpretimi, muzika, atmosfera e kostumet e balerinëve, i kushtoheshin kësaj ndjenje.

Videoja me muzikë të Flori Mumajesit dhe regji të Ardit Roshit, sillte një kërcim pasionant të çiftit të veshur me ngjyrën e kuqe të dashurisë. Pas këtij klipi nuk vonoi shumë dhe ata dolën hapur si të dashuruar, duke u kthyer në një dyshe të pandashme në televizionin “Klan”.