Alkoolistja hyn në krah të kundërt në autostradë, vdes familja – AlpeGossip
Alkoolistja hyn në krah të kundërt në autostradë, vdes familja

Alkoolistja hyn në krah të kundërt në autostradë, vdes familja

Gjysma e një familjeje në Indiana u vra të shtunën në mëngjes pasi një grua që ngiste makinën në drejtimin e gabuar poshtë një autostrade u përplas me një tjetër.

Policia e Shtetit të Indiana konfirmoi se katër vetë – drejtuesen nga njëra makinë si dhe prindërit dhe djali i tyre adoleshent në makinën tjetër- vdiqën në vend.

Identifikuar si Tiara Davis, 25-vjeçare nga Calumet City, Illinois, dyshohet të ketë konsumuar alkool duke shkaktuar përplasjen fatale pas 7 km udhëtim.

Familja nga Çikago Octavio Chavez-Renovato, 45 vjeç, gruaja e tij 34-vjeçare, Eva Gonzales dhe djali i tyre, Luis-i 14-vjeçar, vdiqën si pasojë e goditjes.

Daughters Emily 10-vjeçare, Damaris 11-vjeçare dhe Florali shtatë-muajshe, pësuan lëndime kritike, por janë ende të gjallë pasi u dërguan në Spitalin Metodist.