“ARRATISJA” E FUNDJAVËS/ Nga deti në mal, ja ku kanë zgjedhur VIP-at shqiptarë të kalojnë këto ditë vere (FOTOT) – AlpeGossip
“ARRATISJA” E FUNDJAVËS/ Nga deti në mal, ja ku kanë zgjedhur VIP-at shqiptarë të kalojnë këto ditë vere (FOTOT)

“ARRATISJA” E FUNDJAVËS/ Nga deti në mal, ja ku kanë zgjedhur VIP-at shqiptarë të kalojnë këto ditë vere (FOTOT)

Arratisja e fundjavës i con VIP-at shqiptarë nga një destinacion në një destinacion tjetër.

Kjo verë siç duket edhe në postimet e tyre ka qenë e mbushur plot e për plot me argëtim dhe ditë të qeta shplodhjeje për të eksploruar bukuritë shqiptare

Një pjesë e tyre ka zgjedhur ta kaloj fundjavën në det duke preferuar jugun e Shqipërisë por një pjesë e vogël kanë zgjedhur zonat malore dhe veriun e Shqipërisë.

Alpe.Gossip ju sjell destinacion e fundjavës për disa nga VIP-at shqiptarë.

Arbana Odmani ka zgjedhur ta kalojë fundjavën në mal në Bogë duke u argëtuar edhe pse është në muajin e findit të shtatzënisë ajo ka marrë mundimin të ngjisë majat e malit.

View this post on Instagram

Nga mali, në mal😊

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao) on

Ermal Mamaqi ka zgjedhur të vizitojë këtë fundjavë Thethin dhe disa zona të tjera në veri.

Anxhela Peristeri ka zgjedhur të vizitojë Ksamilin dhe të qetësohet në detin e kristaltë këtë fundjavë.

View this post on Instagram

E puthur nga dielli 🤎💙

A post shared by Music is my religion!♈️ (@anxhelaperisteriofficial_) on

Gjithashtu edhe Luana Vjollca ka zgjedhur të relaksohetn në det por destinacionin nuk na i ka bërë të ditur, por ajo po argëtohet më shumë se kurrë më parë aty.

Nevina Shtylla ka zjedhur si desyinacion këtë fundjavë Vlorën. Ajo po kalon këto ditë dyke u argëtuar dhe eksploruar vende me vlera dhe bukuri natyrore, ajo ka vizituar edhe Shpellën e Haxhi Alisë.

View this post on Instagram

Aye Aye Captain! 👩🏻‍✈️

A post shared by NEVINA SHTYLLA 🧸 (@nevinashtylla) on

Aulona Musta gjitashtu po shijonjugun e Shqipërisë duke u argëtuar por mbibtë gjitha edhe duke bërë stërvitje në det.

View this post on Instagram

Nje nga kujtimet qe kam nga plazhi gjate femijerise/adoleshences eshte mami, e cila nje ose dy here gjate dites, kur futeshim ne det me bente ushtrime aerobike. Gjithmone me theksonte se sa mire te bejne ushtrimet ne det, sepse uji e rrit shkallen e veshtiresise dhe rrjedhimisht efektivitetin. Kjo eshte shume e vertete. Prandaj ne kete postim keni seance stervitore te cilen mund ta beni ne det. Nese keni siklet nga njerezit, zgjidhni nje orar kur plazhi eshte bosh, ne mengjes heret ose pasdite vone. Nese nuk ju a ndjen hic, bejini kur t’ju doje zemra (por duke evituar orarin e drekes, diellit te forte). Ushtrimet ekzekutojini rresht, sipas radhes ne video. Cdo ushtrim ekzekutojeni per 20-30 sekonda, ne varesi te rezistences qe keni, ose nivelit aerobik/stervitor qe keni. Pasi ti perfundoni te shtata ushtrimet rresht, pushoni 45-60 sekonda dhe filloni nga e para. Perseriteni cirkuitin tre-4 here gjithesej. P.S: Video e fundit tregon qarte veshtiresine e ushtrimeve ne det 🤣🤣🤣

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on

Arjola Demiri ka zgjedhur si destinacion të Sajin Pogradecin duke u qetësuar dhe relaksuar me fëmijēt e saj në fshatin Tushemisht.