BABA PËR HERË TË DHJETË/ Aktori shumë i dashur për shqiptarët jep lajmin e ëmbël (FOTO) – AlpeGossip
BABA PËR HERË TË DHJETË/ Aktori shumë i dashur për shqiptarët jep lajmin e ëmbël (FOTO)

BABA PËR HERË TË DHJETË/ Aktori shumë i dashur për shqiptarët jep lajmin e ëmbël (FOTO)

Me filmat “Dr.Dolitlle”, “Daddy day care”, Meet Dave” apo me zërin e gomarit në “Shrek”, Eddie Murphy është kthyer në një nga aktorët më të njohur të cilin publiku shqiptar e njeh mjaft mirë falë këtyre filmave e shumë të tjerëve. Aktori 57-vjeçar është baba i 9 fëmijëve dhe rrugës është edhe fëmija i 10.
Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja të cilat shkruajnë se partnerja 39-vjeçare e aktorit është shtatzënë. Ky do të jetë fëmija i dytë për aktoren bjonde Paige Butcher pasi çifti kanë edhe një vajzë së bashku.

Ndërsa fëmijët e tjerë Eddie i ka nga martesat dhe marrëdhëniet e mëparshme. “Do të jetë një djalë”, tha aktori duke konfirmuar lajmin se Paige është shtatzënë.

Fëmijët e Eddiet janë të moshave: Eric, 29 vjeç, Bria, 28 vjeç, të krishterë, 27 vjeç, Miles, 25 vjeç, Shayne, 23 vjeç, Zola, 18 vjeç, Bella, 16 vjeç dhe Angel, 11 vjeç.

“E di ç’është qesharake, asnjë nga fëmijët e mi nuk janë si unë, dhe unë jam i sigurt që prindërit e thonë këtë gjatë gjithë kohës, ata janë krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri. Ata të gjithë kanë veçantinë e tyre, ata janë fëmijë të mirë”, është shprehur aktori.

“Paige është shumë e afërt me fëmijët e Eddie, janë një familje shumë e veçantë dhe e lumtur të cilët kalojnë pushimet së bashku, Paige e pëlqen të qënit një nënë dhe është shumë e përkushtuar”, tha një burim pranë çiftit.