BËHUNI GATI/ “I vetëm në shtëpi” po vjen sërish dhe ja ku i keni të gjitha detajet për projektin më të ri – AlpeGossip
BËHUNI GATI/ “I vetëm në shtëpi” po vjen sërish dhe ja ku i keni të gjitha detajet për projektin më të ri

BËHUNI GATI/ “I vetëm në shtëpi” po vjen sërish dhe ja ku i keni të gjitha detajet për projektin më të ri

Ndërsa sezoni festiv po afrohet, nuk ka mënyrë më të mirë për të hyrë në shpirtin e festës sesa të shikosh disa nga filmat më të mirë të Krishtlindjeve.

Seriali “Vetëm në shtëpi” ka pasur gjithmonë një vend të veçantë në zemrat tona si një nga filmat festivë më ikonikë të të gjitha kohërave, dhe traileri i ri i filmit premton të jetë po aq fantastik sa filmat e parë.

Ky komplot është vendosur në të njëjtin univers me filmat origjinal. Kjo do të thotë se komploti, megjithëse do të jetë i ngjashëm, nuk do të jetë një xhirim i drejtpërdrejtë i filmave origjinal që luajtën Macaulay Culkin si Kevin McCallister.

Hajdutët në këtë film të ri janë një çift i martuar që është një ndryshim kryesor nga filmat origjinal.

Drejtuesi i kastit është Archie Yates, i cili do të luajë rolin e Max Mercer që është lënë aksidentalisht në shtëpi nga prindërit e tij ndërsa familja udhëton për në Tokio.

Ellie Kemper dhe Rob Delaney do të luajnë rolin e çiftit të martuar Pam dhe Jeff Fritzovski, të cilët përpiqen të mashtrojnë shtëpinë e Maksit në mënyrë që të vjedhin një trashëgimi të çmuar.

Komediani irlandez Aisling Bea, i cili luajti përballë Paul Rudd në “Living With Yourself” të Netflix, do të luajë nënën e Max, Carol Mercer.

Anëtarët e tjerë të kastit përfshijnë Kenan Thompson si Gavin, Ally Maki si Mei, Pete Holmes si Blake Mercer, Chris Parnell si Uncle Stu, Timothy Simons si Hunter, Andy Daly si Mike dhe Mikey Day si Prift.