Ben Blushi si drejtor i Top Channel, ja me kë personazh është shfaqur në publik (FOTO) – AlpeGossip
Ben Blushi si drejtor i Top Channel, ja me kë personazh është shfaqur në publik (FOTO)

Ben Blushi si drejtor i Top Channel, ja me kë personazh është shfaqur në publik (FOTO)

Ish-deputeti i PS-së, Ben Blushi i është rikthyer sërish pasionit të tij të vjetër, pasion me të cilin e nisi plot zell dhe suksese karrierën në linjën e medias shqiptare.

Nga gazetaria në politikë dhe përsëri në gazetari, por në nivele të larta. Lajmi që Ben Blushi do të bëhej drejtor i përgjithshëm i Top Channel, mori vëmendjen të konsiderueshme si nga mediet ashtu dhe nga opinioni publik.

Por tashmë gjithçka është bërë faktike dhe Blushi shfaqet me stafin e ri si drejtues televizioni. Në festën e Top Albanina Radio ai është parë në shoqërinë e Filip Çakulit dhe Koço Devoles, figura emblematike të Topit dhe truri i programit investigativ “Fiks Fare”.