BILIONERJA MË E RE NË BOTË/ Sa i kushtoi Kyle Jenner të bëhej e pasur? – AlpeGossip
BILIONERJA MË E RE NË BOTË/ Sa i kushtoi Kyle Jenner të bëhej e pasur?

BILIONERJA MË E RE NË BOTË/ Sa i kushtoi Kyle Jenner të bëhej e pasur?

Kylie Jenner është renditur si bilionerja më e re në moshë nga prestizgjozja Forbes.

Ajo doli në skenë fillimisht në moshën 10 vjecare por nuk promovoi asgjë deri në moshën 14 vjeçare. Kylie është anëtarja më e vogël e familjes Kardashian-Jenner dhe u bë mjaft e famshme gjatë shfaqjes televizive “Keeping Up With Kardashians”.

Të gjithë e kanë parë Kylien të rritet nga vajza e zymtë, e pa vënë re nën hijen e motrave më të mëdha tek ylli njohur botërisht.

Pasuria e motrës së saj Kim thuhet të jetë 266 milionë paund ndërsa motra e saj Kendall është modelja më e paguar në botë.

Për sa i përket Kyliet, ajo gëzon numrin më të madh të ndjekësve në Snapchat dhe një reklamë e saj kushton 1 milion dollarë.

Por fama dhe pasuria i kanë kushtuar! Kylie Jenner e ka lënë serialin prej vitesh tashmë edhe pse ka premtuar se do rikthehet sërish.

Pas kësaj ishte dhe shoku i kaluar pasi babai i saj Bruce ndryshoi gjinië duke u shndërruar në grua.

Për të vazhduar me një thënie të saj në 2005: Endërroj të jem normale.

Edhe firma e saj e kozmetikës e produktet flasin për vetëbesimin e saj. Me çdo modifikim të bërë, vështirë se ta njohën Kylien e para disa viteve.

Pra si i bëri Kylie Jenner 1 bilion? Dhe më e rëndësishmja, a ia vlejti?

/AlpeNews.al