Bukuroshet ruse “sfidojnë” të ftohtin, dalin me bikini në borë (FOTO) – AlpeGossip
Bukuroshet ruse “sfidojnë” të ftohtin, dalin me bikini në borë (FOTO)

Bukuroshet ruse “sfidojnë” të ftohtin, dalin me bikini në borë (FOTO)

Rusët hodhën poshtë zemërimin nga “Lufta e Re e Ftohtë” me Perëndimin dhe po shijojnë rrezet e diellit.

Më shumë se 1,525 skiatorë ruse u zhveshën në bikini dhe pantallona të shkurtra për të festuar ngjarjen vjetore të fundit të stinës së dimrit në Siberi.

Edhe pse temperaturat ishte tepër të ulëta kjo nuk i ka ndalur ruset që të dalim me bikini dhe të tregojnë format trupore.

Bukuroshet ruse u mblodhën për të festuar në vendpushimin siberian të Sheregeshit, në rajonin e Kemerovës në malin e Altai-t.