ÇFARË PO NDODH ME INSTAGRAMIN? Personazhet e njohur pësojnë ulje të ndjeshme të fansave – AlpeGossip
ÇFARË PO NDODH ME INSTAGRAMIN? Personazhet e njohur pësojnë ulje të ndjeshme të fansave

ÇFARË PO NDODH ME INSTAGRAMIN? Personazhet e njohur pësojnë ulje të ndjeshme të fansave

Ditën e sotme në rrjetet sociale po bëhet një zhurmë e madhe kundrejt ‘Instagram-it’. Kompania gjigande ka fshirë një numër të madh profilesh të rreme pa bërë një lajmërim zyrtar më parë. Personazhe të njohur dhe jo vetëm kanë humbur nga profilet e tyre me miliona ndjekës. Nga ky ndryshim i ‘Instagram’ këngëtarja e njohur, Ariana Grande ka pasur një ulje të djeshme prej 3 milionë ndjekësish. Nga kjo situatë është përfshirë edhe Selena Gomez, e cila ka humbur 2 milionë nga fansat e saj. Ndër të tjerë edhe James Charles, ka humbur thuajse gjysme milionë ndjekësish.

 

Mediat e huaja shkruajnë se kjo është një politikë që ‘Instagram’ po ndjek për të ulur numrin adresave të rreme dhe në këtë mënyrë nuk do të ketë shumë abuzime.