Ç’po ndodh me Steven Seagal/ E akuzojnë për përdhunim dhe sulme seksuale – AlpeGossip
Ç’po ndodh me Steven Seagal/ E akuzojnë për përdhunim dhe sulme seksuale

Ç’po ndodh me Steven Seagal/ E akuzojnë për përdhunim dhe sulme seksuale

Steven Seagal akuzohet nga 2 gra për përdhunim dhe sulme seksuale shkruan, ABC News.

Dy gra kanë akuzuar yllin e filmave aksion Steven Seagal për sulm seksual dhe përdhunim.

Regina Simons dhe Faviola Dadis i bënë këto akuza gjatë një konference shtypi së bashku me avokatin e tyre Lisa Bloom. Gratë gjithashtu kanë paraqitur një raport të policisë të Departamentit e Policisë Los Anxheles, sipas Bloom.

Gratë fillimisht shkuan me akuzat e tyre në një histori nga The Ërap.

Duke iu përgjigjur akuzave të tyre dhe të tjerëve, Seagal tha për “InfoËars” se gratë kanë “gënjyer dhe janë paguar të gënjejnë për mua pa ndonjë dëshmi, asnjë provë, asnjë dëshmitar”. “Kjo është vetëm një tragjedi e plotë,” tha ai.

“Kjo nuk është vetëm mua, por qindra njerëz në mbarë botën”, tha ai, duke shtuar se “shumë prej këtyre njerëzve janë krejtësisht të pafajshëm”.

Ai tha gjithashtu se “40 përqind e këtyre pretendimeve janë të rreme”.

Në konferencën për shtyp më herët, Simons tha se së pari e takoi Seagalin kur ajo ishte në adoleshencë të saj të ndjerë dhe u shfaq në filmin e tij të vitit 1994 “On Ground Deadly Ground”. Ajo tha se ai e ftoi atë në partin e përfundimit në shtëpinë e tij, por kur ajo u shfaq, askush tjetër nuk ishte atje.

Në vend të kësaj, tha ajo, e çoi atë në një dhomë ngjitur, e cila dukej të ishte një dhomë gjumi dhe mbylli derën prapa tij. Ajo tha se më pas erdhi pas saj dhe filloi ta puthte dhe të hiqte rrobat e saj.

“Isha në shok, tha ajo. “Seagal ishte më shumë se dyfishi i madhësisë sime dhe dy herë mosha ime. Nuk isha seksualisht aktive, ngrihesha”.

Ajo tha se ai vazhdoi të ketë marrëdhënie me të. “Nuk kishte asgjë konsensuale për këtë,” tha ajo. “Unë nuk mund të lëvizja, dhe unë ndjeva sikur po shikoja trupin tim nga sipër.

Ajo tha se u përqëndrua në një fotografi të një gruaje nga e gjithë dhoma. Ishte Kelly LeBrock, gruaja e Seagalit në atë kohë.

Pas takimit, Simons tha Seagal e pyeti nëse ajo kishte nevojë për ndonjë para. Ajo tha se ajo nuk u përgjigj dhe debati u zhvillua jashtë shtëpisë. “Edhe pse nuk ka qenë e lehtë, po shërim”, tha Simons, duke e vlerësuar lëvizjen #MeToo për ta ndihmuar atë të dilte përpara. “Për herë të parë në 25 vjet, unë kam lejuar veten time të përpunoj atë që ndodhi dhe të punoj me dhimbjen. . ”

Dadis tha se ajo gjithashtu dëshiron që Seagal të mbajë përgjegjësi pasi e akuzoi atë për sulme seksuale. Modelja e mëparshëme, e cili është me origjinë nga Amsterdami, tha se ajo u takua me aktorin në vitin 2002, kur ai po hynte për një film në Genghis Khan. Ajo ishte vetëm 17 vjeç në atë kohë.

Pas dy audicioneve të tjera, në të cilat njerëzit e tjerë ishin rreth, Dadis tha se ishte ftuar në një provë private në Ë Hotel dhe kërkoi të veshin një bikini nën rrobat e saj në mënyrë që Seagal të mund të sigurohej që ajo të kishte të drejtë të shikonte për pjesën.

Dadis tha se ishte e befasuar për të gjetur se nuk kishte njerëz të tjerë në dhomën e hotelit përveç Seagalit dhe truprojes së tij. Kur Seagal i kërkoi asaj të bënte një pistë në bikini, ajo tha se i tha aktorit se ishte e pakëndshme.

“Sidoqoftë, në vend që të respektoj kufijtë e mi, Steven ia hodhi dorën nën krye të bikinit dhe filloi të pinte,” kujton ajo, “dhe njëkohësisht e rrëshqiti dorën e tij nëpër zonën time ……”.

Dadis tha se ajo shpejt thirri se audition ishte e gjatë dhe filloi të mbledhur gjërat e saj. “Steven u ul atje me qetësi, sikur të mos kishte ndodhur asgjë, ndërkohë që isha e shqetësuar dhe e tmerruar nga përvoja”, tha ajo.

Ajo shtoi se roja e tij e sigurisë qëndronte duke bllokuar derën. “E lash ndjenjën e tmerruar dhe shkelur plotësisht,” tha ajo.

Pas viteve të terapisë dhe vuajtjeve nga “depresioni, ankthi, stresi pas traumatik”, Dadis tha se e theu heshtjen