DHIMBJE KYÇESH NË KËTË KOHË TË PAVENDOSUR? Kjo recetë popullore do t’ju shpëtojë – AlpeGossip
DHIMBJE KYÇESH NË KËTË KOHË TË PAVENDOSUR? Kjo recetë popullore do t’ju shpëtojë

DHIMBJE KYÇESH NË KËTË KOHË TË PAVENDOSUR? Kjo recetë popullore do t’ju shpëtojë

Pra, ndërsa medikamentet për dhimbjet mund të jenë një pjesë e dobishme e një plani të trajtimit ,për fat të mirë, ekzistojnë shumë trajtime natyrore që mund të zvogëlojnë varësinë tuaj nga medikamentet duke u kujdesur për faktorin që nxit dhimbjen në vendin e parë – inflamacion. Nëse jeni në gjendje të zvogëloni inflamacionin tuaj, dhimbja juaj do të ulet

Nyjet tuaja do të ndihen më pak të ngurta dhe do të lëvizin më lehtë. Një dietë e lartë me fruta, perime dhe shumë ujë ndikon në zvogëlimin e inflamacionit, por nuk është gjithmonë e mjaftueshme. Vaji I ullirit dhe kripa janë kombinimi perfekt për të shpëtuar nga kjo dhimbje. Vaji i ullirit rekomandohet shumë nga vajrat bimore, sepse ai është nxjerrë natyrshëm, dhe nuk ka kimikate.

Është i lartë me një grup antioksidantësh të quajtur polyphenols, të cilat sipas studimeve tregojnë se janë në gjendje të ngadalësojnë plakjen e qelizave tuaja. Kripa e detit është një lloj i kripës që përmban shumë më shumë vlera ushqyese sesa kripa normale. Kjo e fundit  është e përpunuar shumë për të hequr mineralet dhe për të parandaluar grumbullimin, kripa e detit është më e fortë, por siguron një sasi të mirë të magnezit, kaliumit, kalciumit, bakrit dhe zinkut.

 

Për shkak se kripërat e detit janë korrur dhe jo të përpunuara, niveli i këtyre mineraleve ndryshon në varësi të burimit. Masazhoni vendin ku keni dhimbje me këto dy përbërës dhe do të ndiheni më të lehtësuar.