DITËLINDJET E 17 DHJETORIT/ Ja cilët personazhe të famshëm festojnë sot. Nga Papa Françesku tek… (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 17 DHJETORIT/ Ja cilët personazhe të famshëm festojnë sot. Nga Papa Françesku tek… (FOTO)

DITËLINDJET E 17 DHJETORIT/ Ja cilët personazhe të famshëm festojnë sot. Nga Papa Françesku tek… (FOTO)

Ditën e sotme data shënon 17 dhjetor dhe persona të rëndësishëm të fushave të ndryshme festojnë sot ditëlindjen.

Nga Christ Matthews tek Papa Françesku, AlpeNews.al ju njeh me personat që kanë ditën e lindjes sot:

Christ Matthews (Komentator në tele.vizion)

Eugene Levy (Aktor)

Bill Pullman (Aktor)

Laurie Holden (Aktore)

Claire Forlani (Aktore)

Sarah Paulson (Aktore)

Milla Jovovich (Aktore)

Papa Françesku