DITËLINDJET E 22 QERSHORIT/ Kush lindi sot për tu KUJTUAR gjithë jetën (FOTO) - AlpeGossip
DITËLINDJET E 22 QERSHORIT/ Kush lindi sot për tu KUJTUAR gjithë jetën (FOTO)

DITËLINDJET E 22 QERSHORIT/ Kush lindi sot për tu KUJTUAR gjithë jetën (FOTO)

Data shënon 22 qershor dhe AlpeNews.al ju sjell disa nga njerëzit më të rëndësishëm që sot festojnë ditëlindjet e tyre.

1. Carson Daly  (Aktor dhe producent)

2. Abbas Kiarostami (Producent, aktor, poet, fotograf)

3. Alberto Bello (Aktor)

4. Alicia Goranson (Aktore)

5. Amanda Brooks (Aktore)

6. Amparo Muñoz (Aktore, modele, fituese e Miss Universe në vitin 1974)

7. Amy Brenneman (Aktore, shkrimtare, producente)

8. Charlotte Beckett (Aktore)

9. Dan Brown (Shkrimtar)

10. Murphy Cross (Producente)

AlpeNews.al/