DITËLINDJET E 28 DHJETORIT/ Njihuni me VIP-at me famë botërore që festojnë sot. Nga John Legend tek... (FOTO) - AlpeGossip
DITËLINDJET E 28 DHJETORIT/ Njihuni me VIP-at me famë botërore që festojnë sot. Nga John Legend tek… (FOTO)

DITËLINDJET E 28 DHJETORIT/ Njihuni me VIP-at me famë botërore që festojnë sot. Nga John Legend tek… (FOTO)

Data sot shënon 28 dhjetor dhe për shumë njerëz është ditë gëzimi pasi festojnë ditëlindjen  e tyre.

E si gjithnjë AlpeNews.al ju njeh me disa nga figurat e famshme botërore të cilët i përkasin profesioneve të ndryshme por që festojnë ditëlindjen në ditën e sotme: