DONI FYTYRË TË PASTËR SI MEGHAN MARKLE/ “Masazhoni fytyrën si një brum buke”, kështu shprehet dermatologia e saj – AlpeGossip
DONI FYTYRË TË PASTËR SI MEGHAN MARKLE/ “Masazhoni fytyrën si një brum buke”, kështu shprehet dermatologia e saj

DONI FYTYRË TË PASTËR SI MEGHAN MARKLE/ “Masazhoni fytyrën si një brum buke”, kështu shprehet dermatologia e saj

Njerëzit gjithmonë flasin për “shkëlqim” të shtatzënisë, por  çështa është se Meghan Markle gjithmonë ka pasur lëkurë të pabesueshme, madje edhe para faniljes mbretërore. Kush mund të harrojë ditën e saj të dasmës, kur tualeti minimalist la të ndriçonin qukat e saj? Të gjithë do ti donin ato!

Kuptohet, Markle e di vlerën e një regjimi të kujdesit ndaj fytyrës dhe për tu kujdesur për të ajo ka dematologen Sarah Chapman. Chapman njoftohet se i ka dhënë Marklit një masazh profesional natën para dasmës mbretërore. Chapman gjithashtu punon me yje si Victoria Beckham (thashetheme ajo e ka prezantuar Markle me Chapman), Naomi Ëatts, Jourdan Dunn dhe Gigi Hadid. Ne kohët e fundit revista ELLE ka marrë disa të dhëna prej saj se cilat janë sekretet e një fytyre si ajo e Meghan.

Rutina e kujdesit ndaj fytyrës duhet të përfshijë qafën tuaj … dhe veshët.

“Nëse gjithçka që po ju bëni për kujdesin e fytyrës është stimulimi i kolagjenit, rinovimi i lëkurës, mbështetja e lëkurës nga brenda, atëherë duhet ta bëni edhe në qafën tuaj sepse ajo tregon moshën përpaa fytyrës tuaj.  Vendosim hidratues në mjekër, në këmbët , në zonat e trupit, por shpesh harrojmë veshët. Nëse mendoni për këtë, është një shtrirje e fytyrës tuaj,

Masazhi i  fytyrës është shoku më i mirë: “Disa nga masazhet tona janë vërtet të pazakonshme, aq shumë sa njerëzit thonë: ‘Çfarë makine po përdorni?’ kur duart tona po punojmë me të vërtetë thellë në muskujt, po lirojnë të gjithë tensionin duke u ulur në muskul, por po ashtu me të vërtetë po punojmë lëkurën në nivele të larta. Shumë lëvizje janë me të vërtetë si pickime, kodrina dhe shumë të shpejta-dhe një shumë tërheqje. Ashtu si gatuhet dhe brumi i një buke! Por të gjtha këto janë thelbësore për në fytyrë të shëndetshme