DONI TË BËHENI BJONDE? Ka një mënyrë të shëndetshme se si mund ta bëni këtë në shtëpi – AlpeGossip
DONI TË BËHENI BJONDE? Ka një mënyrë të shëndetshme se si mund ta bëni këtë në shtëpi

DONI TË BËHENI BJONDE? Ka një mënyrë të shëndetshme se si mund ta bëni këtë në shtëpi

E dini se ekziston një legjendë e vjetër që thotë se lëngu i limonit ndihmon në hapjen e ngjyrës së flokëve. Para se të shpenzoni kohë dhe para për t’u bërë ajo bjondja që mendoni prej kohësh, provoni këtë metodën tjetër.

Gjithsesi, duhet të dini se lëngu i limonit nuk mund të veprojë i vetëm. Duhet të jeni të ekspozuara në diell që kjo të funksionojë.

Me pak fjalë, ajo që duhet të bëni është: Merrni një ose 2 kokrra limoni, shtrydhini dhe lëngun vendoseni në një shishe me pak ujë brenda. Duke e përzier me ujin, aciditeti do të normalizohet.

Ato që do të vënë re më shumë ndryshime janë bjondet, pasi efekti do të jetë minimal tek vajzat me flokë në ngjyrë të errët.

Në vend të ujit, përpara se ta aplikoni tek flokët, lëngun e limonit mund ta përzieni me vaj kokosi.