DUHET TË GUXONI/ Ja pse nuk duhet të keni frikë t’i vishni këpucët e preferuara njësoj si vajzat franceze – AlpeGossip
DUHET TË GUXONI/ Ja pse nuk duhet të keni frikë t’i vishni këpucët e preferuara njësoj si vajzat franceze

DUHET TË GUXONI/ Ja pse nuk duhet të keni frikë t’i vishni këpucët e preferuara njësoj si vajzat franceze

Eshtë momenti të mbani shënime sepse po flasim për detaje veshjesh që vijnë nga gocat parisiene! Siç mund ta dini, ato vdesin për këpucë të sheshta (loafers) dhe mund t’i stilojnë në çdo stinë në mënyrën më elegante të mundshme. Rrugët e Parisit, janë të mbushura me këpucë të tilla, por nëse ju jeni stepur për t’i veshur vetëm se nuk po gjenit kombinimin apo mënyrën e duhur, ndaloni këtu dhe frymëzohuni.

Si fillim, mos eleminoni çorapet, getat apo të dyja bashkë sipas rastit. Edhe nëse bëhet fjalë për çorape të gjata e të bardha

1. Këpucë + xhinse të gjera në fund+ pulovër

Mos kini frikë t'i vishni këpucët e preferuara njësoj

2. Minifund + çorape të trasha sipër getave

Mos kini frikë t'i vishni këpucët e preferuara njësoj

3. Një kostum sportiv chic + beretë + këpucët

Mos kini frikë t'i vishni këpucët e preferuara njësoj

4. Pantallona serioze + xhaketë

Mos kini frikë t'i vishni këpucët e preferuara njësoj

5. Xhaketë lëkure + xhinse

Mos kini frikë t'i vishni këpucët e preferuara njësoj

6. Fund mëndafshi + pallto kashmiri

Mos kini frikë t'i vishni këpucët e preferuara njësoj

7. Streç/pantallona të ndara në fund + pallto të zezë

Mos kini frikë t'i vishni këpucët e preferuara njësoj

Burimi: Who What Wear