DUHET T’I SHIHNI PATJETËR/ A është kjo prerja më “seksi” e flokëve për verën 2022? – AlpeGossip
DUHET T’I SHIHNI PATJETËR/ A është kjo prerja më “seksi” e flokëve për verën 2022?

DUHET T’I SHIHNI PATJETËR/ A është kjo prerja më “seksi” e flokëve për verën 2022?

Nga të gjitha prerjet e flokëve që ekzistojnë, një prej modeleve që vazhdon t’i rezistojë kohës mbetet prerja “bob”.

Modelet e flokëve të shkurtra ose mesatarisht të shkurtra kanë ekzistuar të paktën që nga vitet 1920 (edhe pse potencialisht edhe më herët se kaq) dhe kanë betur një trend kryesor që atëherë.

A është kjo prerja më ~seksi~ e flokëve për verën

PHOTO CREDITS: BUSTLE

Së fundmi, këtë sezon – një nga modelet bob që po qarkullon me shpejtësi është “Sliced Bob”

Parukierët thonë se është prerja ideale për “një ndryshim, me pa risk”.

“Është një stil shumë në modë, që s’ka nevojë për shumë mirëmbajtje dhe është e lehtë t’i stilosh në shtëpi”, thotë Jenna Spino, stiliste flokësh.

Pse quhet “sliced” (i prerë)? Emri merret nga metoda që përdoret për prerjen. “Slicing” është një teknikë që ‘teksturizimi që thyen forma të theksuara”. Heq peshën nga floku, krijon lëvizje dhe teksturë.

Më thjesht? Duket shumë mirë, kaq mjafton.

Burimi: Bustle