DUKE U STËRVITUR RREGULLISHT DHE…/ Aurela Gaçe tregon se si ka arritur të gjejë balancën (VIDEO) – AlpeGossip
DUKE U STËRVITUR RREGULLISHT DHE…/ Aurela Gaçe tregon se si ka arritur të gjejë balancën (VIDEO)

DUKE U STËRVITUR RREGULLISHT DHE…/ Aurela Gaçe tregon se si ka arritur të gjejë balancën (VIDEO)

Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Aurela Gaçe ka treguar herë pas here me postimet e ndryshme përkushtimin e saj ndaj sportit dhe stërvitjes në mënyrë të rregullt. Me anë të disa videove në llogarinë e saj në ‘Instagram’, Gaçe ka pohuar së fundmi se si ka arritur të gjejë një balancë tek gjërat që do, ushqimet që dëshiron të konsumojë dhe stërvitjen e rregullt.

“Një nga pasionet që më bën të ndihem mirë. Aktiviteti të vesh me buzëqeshje e me energji pozitive. Kam gjetur një balancë mes asaj që dua. Kam kuptuar se duke kufizuar veten lodhesha psikologjikisht. Për vite me radhë e bëra, por nuk do të kthehem më atje. Tani nëse më hahet thjesht vazhdoj jetën pa e kufizuar asnjë dëshirë që kam për ushqimet. Ama aktiviteti fizik tek unë është kthyer në ‘ushqim për mendjen e shpirtin’”, ka shkruar Aurela krah postimit të fundit në ‘Instagram’.

Kujtojmë se shembuj si Aurela të cilët kanë zgjedhur të kujdesen për veten duke u marrë me aktivitet sportiv rregullisht, kanë frymëzuar dhe shumë persona të tjerë që kanë vendosur të kryejnë të njëjtën mënyrë jetese në të mirë të shëndetit të tyre.

View this post on Instagram

Nje nga pasionet qe me ben te ndihem mire! Aktiviteti te vesh me buzeqeshje e me energji pozitive. ### Kam gjetur nje balance mes asaj qe dua . Kam kuptuar se duke kufizuar veten, lodhesha psikologjikisht. Per vite me rradhe e bera, por , nuk do te kthehem më atje. Tani ,nese mē hahet ,thjeshte vazhdoj jetën pa e kufizuar asnje deshire qe kam per ushqimet. Ama,aktiviteti fizik tek une, eshte kthyer ne "ushqim per mendjen e shpirtin" ( sigurisht me ka bere te ndihem si raketë edhe nga ana e fuqise fizike qe mee ka dhene) . #### Shpesh shkoj te vizitoj profesor Ladin , sepse 42 vjet karrierre si trajner i Kombetares ne Gjimnastiken Artistike ,me jep besim 💪. @ladi_gym Ne kemi profesioniste mes nesh qe zhurmen e bejne pa u ndjerë🥰 —- Ne videon e 10, po bej gara me nje kampione ne Gjimnastike #Alda🥰 #fit #fitness #gymnastik #gymnastics #gymnasticsmotivation #happymama #momoftwo #strongwomen #findyourbalance #dontstress

A post shared by Tranzit #linkinbio (@aurelagaceofficial) on