E DINIT? Këta janë VIP-at që nuk pinë fare alkool, mësoni arsyet – AlpeGossip
E DINIT? Këta janë VIP-at që nuk pinë fare alkool, mësoni arsyet

E DINIT? Këta janë VIP-at që nuk pinë fare alkool, mësoni arsyet

Shumë njerëz zgjedhin të heqin dorë nga alkooli në periudha të ndryshme të jetës. Megjithatë, për këta të famshëm, të qenit esëll është një mënyrë jetese 365 ditë në vit.

Pra, shikoni më poshtë disa të famshëm që nuk pinë alkool dhe arsyet pse zgjodhën të ishin kaq të disiplinuar.

JENNIFER LOPEZ

J.Lo duket kaq e pabesueshme në moshën 50-vjeçare sepse vendosi të linte pijen për të ruajtur ngjyrën e saj me shkëlqim. “Unë nuk pi, nuk pi duhan, nuk pi kafe”, tha ajo për Us Weekly. “Kjo me të vërtetë prish lëkurën tuaj ndërsa plakeni.”

NATALIE PORTMAN

Natalie, 38, tha se pinte pak në vitet e saj të reja, por nuk pi fare tani: “Unë nuk shkova në festa në shkollë të mesme dhe po, nuk e preka “barërat e këqija” deri sa isha në të 20-at. . Unë gjithashtu nuk jam dehur kurrë derisa shkova në kolegj. Por unë mendoj se kjo është një gjë e mirë në shumë mënyra”.

NAOMI CAMPBELL

Naomi, 49, tha për Life & Style: “Kam hequr dorë nga alkooli. Mos pirja më bën shumë më të lumtur”.

KIM KARDASHIAN

Teknikisht, Kim nuk bën një jetë krejtësisht pa alkool, por pi aq rrallë sa e kemi përfshirë në këtë listë. “Tani ai pi aty-këtu, por kryesisht qëndron larg”, tha një burim për PEOPLE. “Ai mund të pijë një gotë shampanjë për pushime ose për ditëlindjen e dikujt, por është e rrallë”.

ANNE HATHAWAY

Anne, 37, u zotua të hiqte dorë nga alkooli për 18 vjet kur lindi djali i saj Jonathan, sepse ajo ndjeu se nuk do të ishte në gjendje të ishte aty për të nëse ai do të kishte Hanover. Duke folur me Christine Lampard në Lorraine, Anne tha: “Koha që kam me të është vërtet e çmuar. Dhe lashë shumë punë dhe pashë që koha ime me të u ndikua, jo domosdoshmërisht nga pirja, pasi nuk u largova kurrë. Por, nëse dhe e urrej ta them, me kalimin e moshës, hangova bëhet shumë e keqe. “Më duhej të bëja një zgjedhje dhe zgjodha mëngjeset. A nuk është e bezdisshme? A nuk është e tmerrshme? Jam shumë i emocionuar se sa mirë po shkon”.