E DINIT? Këto janë dhuntitë në bazë të shenjës së horoskopit që kemi – AlpeGossip
E DINIT? Këto janë dhuntitë në bazë të shenjës së horoskopit që kemi

E DINIT? Këto janë dhuntitë në bazë të shenjës së horoskopit që kemi

Çdo shenjë ka një talent dhe aftësi të ndryshme nga të tjerët që, jo rrallë herë qëllon të mos e njohim. E vërteta është se, nganjëherë duhen vite për të evidentuar dhuntitë që kemi. Derisa të zbulojmë se cilat janë aftësitë tona të veçanta, le t’i hedhim një sy aftësive psiqike që ka çdo shenjë horoskopi:

DASHI – Duke qenë se janë tej mase impulsivë, sjellja e tyre përfundon që të drejtohet nga arsyeja e tyre e mprehtë, pra nga sensi i tyre i njohjes.Nëse ndjek intuitën tënde, do vësh re që kjo ‘guidë’ e brendshme ofron ndihmën e nevojshme në momentet e nevojës

DEMI – Demi di si të vërë kufijtë, të cilat bëhen fuqia e tyre psiqike. Kuptojnë se ndjesia e të qënurit në siklet, tregon momentin kur janë tejkaluar kufijtë dhe vihet re qartësisht kur dikush tenton të zërë hapësirat e Demit.

BINJAKËT – Dinë të përdorin fjalët e duhura kur bëhet fjalë për të komunikuar dhe karakteristika e tyre tregon për fuqinë psiqike. Kjo karakteristikë bën që njerëzi t’i admirojnë Binjakët, sepse jo të gjithë kanë dhuntinë e komunikimit.

GAFORRJA – I besoni shumë intuitës suaj, gjë që e bën të thjeshtë për ju të dini se ç’do të ndodhë. Ndërkohë, mund të hyjnë në kontakt me ndjenjat e të tjerëve, gjë që i jep edhe më shumë ndjeshmëri dhe siguri.

LUANI – Luani di si të gjejë momentin e duhur sepse është shumë i lidhur pas jetës në përgjithësi dhe kjo i ofron atyre avantazhin e marrjes së vendimeve të vështira.

VIRGJËRESHA – Virgjëreshat bëjnë dallim sepse dinë si të eksplorojnë mundësitë. Zakonisht kanë informacion mbi atë që duan të dinë, për të parashikuar atë çfarë do ngjasë. Kjo aftësi i bën vendimet e tyre më të sigurta dhe pozitive.

PESHORJA – Të lindurit e kësaj shenje kanë aftësitë të njohin të tjerët më mirë se ata vetë. Mund të ‘lexojnë’ njerëzit dhe të gjitha detajet e tyre, por nuk mund të bëjnë të njëjtën gjë me veten.

AKREPI – Janë të aftë të injorojnë shtresën sipërfaqësore dhe kjo është aftësia e tyre psiqike. Janë qënie të dashura dhe kur demostrojnë ndjenjat e tyre e bëjnë në mënyrë të fuqishme, sepse dinë të dallojnë një lidhje serioze nga një lidhje sa për të kaluar kohën.

SHIGJETARI – Aftësia për të ndjekur suksesin është fuqia më e madhe psiqike e kësaj shenje. Shigjetarët janë optimistë, gjë që e lehtëson identifikimin e rasteve për të mos u humbur.

UJORI – Të ‘lexojnë mendjen’ është fuqia psiqike më e mirë e të lindurve të kësaj shenje. Janë në gjendje të arrijnë çfarë duan nga dikush, ose të sillen në mënyrën më të leverdisshme për ta, duke përdorur fuqinë e manipulimit.

PESHQIT – Peshqit dinë si të kërkojnë përgjigjet që duan dhe i shohin gjërat me shumë imtësi, një karakteristikë që bëhet kështu fuqia e tyre psiqike. E gjitha kjo ndihmon që të lindurit e kësaj shenje të arrijnë ëndrrat dhe dëshirat e tyre, sidomos në momentet që përfshihen njerëzit më të dashur për ta.