NGA ERMALI TEK ARMINA/ Çfarë veshën vip-at shqiptar në festivalin e filmit në Kanë (FOTO) – AlpeGossip
NGA ERMALI TEK ARMINA/ Çfarë veshën vip-at shqiptar në festivalin e filmit në Kanë (FOTO)

NGA ERMALI TEK ARMINA/ Çfarë veshën vip-at shqiptar në festivalin e filmit në Kanë (FOTO)

Festivali i Filmit në Kanë ka nisur që prej 14 Majit dhe  do të mbyllet më 25 Maj. Ndër emrat e njohur të kinematografisë botërore, këtë vit  kanë  marrë pjesë  edhe artistët e Shqipërisë por dhe  të Kosovës.

Në Tapetin e Kuq  kanë parakaluar emra të njohur botëror të cilët ajnë kthyer në personazhet më të përfolur të këtyre ditëve. Gjithashtu pjese e kësaj liste janë bërë edhe personazhet shqiptar të cilët vazhdojn akoma të jenë në qendër të vëmenjdes.

Detaji më i rëndësishëm  është veshja e artistëve ku të gjithë shkëlqyen duke zgjedhur fustane dhe kostume sa më të thjeshta.

Shihni disa nga fotot e festivalit dhe veshjen e artistëve shqiptar.

Armina Mevlani

View this post on Instagram

Full look before red carpet #cannesfilmfestival .

A post shared by Armina Mevlani (@armina_mevlani) on

Elvana Gjata dhe Ermal Mamaqi

Jonida Vokshi

View this post on Instagram

A great experience! #cannesredcarpet

A post shared by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial) on

Heidi Lushtaku

View this post on Instagram

🦋 #cannesfilmfestival #cannes2019

A post shared by Heidi Lushtaku (@heidi_lushtaku_) on

Fatos dhe Vjosa Berisha

AlpeNews.al