E MBAJTI TË FSHEHTË/ Orinda Huta do prezantojë festivalin ndërkombëtar (FOTO) – AlpeGossip
E MBAJTI TË FSHEHTË/ Orinda Huta do prezantojë festivalin ndërkombëtar (FOTO)

E MBAJTI TË FSHEHTË/ Orinda Huta do prezantojë festivalin ndërkombëtar (FOTO)

Moderatorja bukuroshe shumë e dashur për publikun, pak ditë më parë u fotografua me drejtoreshën e Teatrit të Operës, Zana Çelën dhe menjëherë nisën thashethemet për çfarë projekti po diskutonin.

E ftuar sot në “E diell”, Zana Çela ka konfirmuar se Orinda do jetë prezantuese e edicionit të 17 të Festivalit Ndërkombëtar Operistik “Marie Kraja”.

Këtë lajm të bukur të cilin Orinda e kishte mbajtur fshehur deri më sot, e ka konfirmuar pak më parë me postimet e saj në Instastory.

Festivali do të mbahet në datat 18, 19 dhe 20 prill.