E njihni si Tayna, por e dinit cili është emri i vërtetë i reperes shqiptare? – AlpeGossip
E njihni si Tayna, por e dinit cili është emri i vërtetë i reperes shqiptare?

E njihni si Tayna, por e dinit cili është emri i vërtetë i reperes shqiptare?

Ajo u bë e njohur për publikun shqiptar me hitin ‘Columbiana’ në bashkëpunim me Don Phenom, këngë e cila u kthye në refrenin e kësaj vere. Prej disa muajsh ka pushtuar portalet mediatike dhe e gjithë vëmendja është nga ajo.

Reperen më të re në Shqipëri që i ka rënë në sy të gjithëve dhe ka mbledhur një numër të madh ndjekësish në Instagram e njihni me emrin Tayna. Mirëpo, e dinit emrin e saj të vërtetë?

Emri i Taynës është Doruntina Shala dhe reperja nga Prizreni është vetëm 21-vjeç.