E pabesueshme ajo që ndodhi me veshjet e stilistes pas vdekjes së saj (FOTO) – AlpeGossip
E pabesueshme ajo që ndodhi me veshjet e stilistes pas vdekjes së saj (FOTO)

E pabesueshme ajo që ndodhi me veshjet e stilistes pas vdekjes së saj (FOTO)

Kate Spade pati një impakt të madh në fushën e modës. Stilistja u shpall e vdekur të martën dhe u mendua se ka kryer vetëvrasje . Megjithatë, e papritura ndodhi me produktet e saj, pas vdekjes. Vetëm pas ore pasi ajo u shpall e vdekur, adhuruesit e produkteve të saj, blenë të gjitha produktet e Spade.

Kate ishte e njohur për çantat dhe aksesorët dhe për brendin që krijoi në vitin 2016, Frances Valentine.