E TMERRSHME/ Donte ti vendoste gjobë, shoferi merr përpara policin (VIDEO) – AlpeGossip
E TMERRSHME/ Donte ti vendoste gjobë, shoferi merr përpara policin (VIDEO)

E TMERRSHME/ Donte ti vendoste gjobë, shoferi merr përpara policin (VIDEO)

Një polic trafiku ka përjetuar ditën e tij më të keqe në jetë pasi tentoi ti vendoste gjobë një shoferi për parkim të gabuar.

Polici mbeti i kapur në pjesën e përparme të automjetit ndërsa shoferi i dha makinës me shpejtësi për tu larguar.

Pamjet e filmuara brenda makinës në një mbikalim në qytetin e Guëahatit, në Indinë veri-lindore, tregojnë policin që i bërtet shoferit.

Por burri pas timorit refuzon të ndalojë apo të ngadalësojë shpejtësinë pavarësisht britmave të dy pasagjerëve të ulur në sendiljen e automjetit të tij.

Ai u përpoq të përkonte makinën në një zonë ku nuk lejohej dhe tentoi të arratisej kur u përball me oficierin.

Ndërsa shoferi vazhdoi të ecte në rrugë mes makinave të tjera dhe një nga pasagjerët e goditi në përpjekje për ta ndalur.

Më në fund ai ndaloi dhe polici nuk pësoi dëmtime. Shoferi u arrestua dhe automjeti i tij u sekuestrua.