E TRISHTË/ Do e bënte shtatzëninë publike në koncert, këngëtarja e njohur humb fëmijën: Rrahjet e zemrës… – AlpeGossip
E TRISHTË/ Do e bënte shtatzëninë publike në koncert, këngëtarja e njohur humb fëmijën: Rrahjet e zemrës…

E TRISHTË/ Do e bënte shtatzëninë publike në koncert, këngëtarja e njohur humb fëmijën: Rrahjet e zemrës…

Këngëtarja Jessie J është duke kaluar një nga momentet më të vështira të jetës së saj,

Vetë këngëtarja ka zbuluar përmes llogarisë së saj në Instagram, se ka dështuar foshnjën e saj.

Teksa ka postuar një foto, ku mban në dorë testin pozitiv të shtatzënisë në një shkrim të gjatë shoqëuar foton ka treguar se shtatzënia e saj është ndërprerë dhe nuk ka shkuar ashtu siç pritej.

“Dje në mëngjes po qeshja me një shoqen time duke i thënë: Seriozisht si do të jap një koncert në Los Angeles nesër mbrëma pa i thënë të gjithë publikut se jam shtatzënë? Deri dje pasdite kisha frikë nga mendimi se duhet ta mbaroja koncertin pa e prishur në asnjë moment”, shkruan ajo në fillim të postimit të saj.

Këngëtarja ka treguar detaje të tjera, teksa thekson se kur ka shkuar për vizitë te mjeku i saj për ekografinë e tretë, është informuar se rrahjet e zemrës së foshnjës nuk dëgjoheshin.

“Pasi shkova për ekografinë e tretë, më thanë që nuk dëgjoheshin më rrahjet e zemrës. Këtë mëngjes, ndihem sikur nuk kam kontroll mbi emocionet e mia. Mund të pendohem që e postova. Ndoshta jo, nuk e di. Gjithçka që di është se dua të këndoj sonte”, shkruan Jessie J.

Këngëtarja shpjegon se nuk mendon se një koncert do ta ndihmojë të kapërcejë trishtimin apo të harrohet, por kënga është metoda e saj për të lehtësuar dhimbjen.

“Nuk e shmang pikëllimin, por e di që të kënduarit sonte do të më ndihmojë. Unë kam bërë vetëm 2 shfaqje në 2 vjet dhe shpirti im ka nevojë për këtë, edhe më shumë sot. E di që disa njerëz do të mendojnë se duhet ta anuloj. Por për momentin di vetëm një gjë. Kam filluar të këndoj që e vogël nga gëzimi, për të mbushur shpirtin me dashuri, kjo nuk ka ndryshuar kurrë dhe duhet ta përpunoj në mënyrën time. Dua të jem e sinqertë dhe e vërtetë, të mos e fsheh atë që ndjej. Unë e meritoj këtë. Unë dua të jem më shumë se kurrë vetvetja tani. Jo vetëm për publikun, por për mua dhe fëmijën tim që bëri më të mirën. Unë e njoh veten dhe e di që do të flisja për këtë në skenë, sepse kjo jam unë.

Kështu që në vend të një fjalimi emocional me lot, duke u përpjekur të shpjegoj energjinë time, ndihem më e sigurt. Vendosa të kem një fëmijë, është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Mbetja shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do të jetoj përsëri. Unë jam ende në shok, trishtimi është i jashtëzakonshëm, por e di që jam e fortë dhe e di që do të jem mirë. Unë gjithashtu e di se miliona gra në mbarë botën e kanë përjetuar këtë dhimbje dhe shumë më keq. Ndihem i lidhur me ata prej jush që njoh dhe ata që nuk i njoh. Është ndjenja më e vetmuar në botë. Kështu që do të shihemi sonte, LA” , ka shkruar ajo duke mbyllur kështu postimin e saj prekës.