E trishtë! Këngëtari shqiptar rrëfen si përplasi me makinë motorristin dhe u fut në paraburgim: Tashmë është i paralizuar … (FOTO) – AlpeGossip
E trishtë! Këngëtari shqiptar rrëfen si përplasi me makinë motorristin dhe u fut në paraburgim: Tashmë është i paralizuar … (FOTO)

E trishtë! Këngëtari shqiptar rrëfen si përplasi me makinë motorristin dhe u fut në paraburgim: Tashmë është i paralizuar … (FOTO)

Këngëtari i njohur i hitit “Vetëm fjalë” e shumë baladave, Robert Berisha ishte dje i ftuar në rubrikën e “Prive”: “10 gjërat që s’i dini për të” ku tregoi për herë të parë për një aksident të ndodhur 10 vite më parë.

Roberti rrëfeu se teksa kthehej nga një mbrëmje me makinë përpara i kishte dalë një motorr.

“Kam bërë një aksident në vitin 2007 duke u kthyer prej Ohrit nga një mbrëmje. Jam nisur për në Kosovë në 5 të mëngjesit, pa gjumë, po ecja shpejt me makinë dhe në hyrje të Kërçovës përpara më ka dalë një motorrist. Motorri shkoi 50 metra andej, makina u rrotulluar 3, 4 herë.

Motorristi menduan se vdiq, por për fat shpëtoi. E morën me helikopter, e çuan në Shkup. Sot ai është i palëvizshëm. Kam qenë në paraburgim derisa ata e konstatuan që ai po ecte në krahun e kundërt dhe unë nuk isha fajtor”, rrëfeu Robert