E VESHUR ME TË BARDHA/ Këngëtarja e njohur shqiptare i jep fund beqarisë – AlpeGossip
E VESHUR ME TË BARDHA/ Këngëtarja e njohur shqiptare i jep fund beqarisë

E VESHUR ME TË BARDHA/ Këngëtarja e njohur shqiptare i jep fund beqarisë

Ditën e djeshme, vajza e këngëtares së njohur Shkurte Fejza, e cila gjithashtu është këngëtare, Gresa Behluli, ka mbajtur festën e kanagjegjit. Kjo festë është dita e nuses dhe organizohet më shumë në veri të vendit dhe në Kosovë.

Sipas traditës, nusja duhet të vishet me fustan të kuq dhe feston së bashku me mikeshat e familjarët. Gresa ka shkëlqyer e veshur në të kuqe, ndërsa në fund të mbrëmjes ka marrë vëmendjen e të gjithëve edhe me fustanin e bardhë të nusërisë.

Ajo ka zbritur në sallë e veshur me fustanin e nuses dhe të gjithë i kanë kthyer sytë nga ajo, siç mund ta shihni në videon e mëposhtme.

 

View this post on Instagram

@gressabehluli @shkurte.fejza 😍😍

A post shared by Artistët Shqiptarë 🇦🇱🇽🇰 (@artistet_shqiptare) on