“E vogël dhe gangstere”, reperja kosovare THUMBON artistët me klipin e ri (VIDEO) – AlpeGossip
“E vogël dhe gangstere”, reperja kosovare THUMBON artistët me klipin e ri (VIDEO)

“E vogël dhe gangstere”, reperja kosovare THUMBON artistët me klipin e ri (VIDEO)

Linda Nicki është një artiste e re nga Kosova që ka publikuar projektin më të ri muzikor “E vogël”.

Zoti e krijoi të shkurtër, por reperja nuk shqetësohet aspak për këtë gjë dhe bën muzikë si të tjerët, duke mos lënë pas diss-et.

Këtë projekt, tekstin e së cilës e ka shkruajtur vetë ia dedikoi të gjithë reperëve ‘fals’ në tregun muzikor.

E ftuar para pak kohësh në “Why Not” nga Roza Lati, ajo tregoi se zgjodhi ti hynte muzikës pikërisht për faktin se Zoti e krijoi të shkurtër dhe kërkon të bëjë një ndryshim në showbiz.

Ajo jeton në Sttutgart të Gjermanisë dhe në projektin e parë ‘Muy Linda’ dukej si një gangstere e vogël.