EFEKETI I MEGHAN MARKLE/ Ja atletet më të kërkuara të markave luksoze që po ‘’çmendin’’ rrjetin (FOTO) – AlpeGossip
EFEKETI I MEGHAN MARKLE/  Ja atletet më të kërkuara të markave luksoze që po ‘’çmendin’’ rrjetin (FOTO)

EFEKETI I MEGHAN MARKLE/ Ja atletet më të kërkuara të markave luksoze që po ‘’çmendin’’ rrjetin (FOTO)

Indeksi më i fundit i Lyst për 4-mujorin e fundit të 2018, sapo na tregoi se cila nga markat më luksoze po dominon kategoritë e aritkujve më të kërkuar dhe shitur.

Atletet më të kërkuara për femra janë ato të markës Veja, të cilët pësuan një popullaritet të madh kur Meghan Markle i veshi për herë të parë në Australi më specifikisht po flasim për modelin V10.

Më poshtë lista:

1- Veja V10

Këto atlete pësuan një rritje prej 113% në kërkimet e internetit kur u panë në këmbët e Meghan Markle.

2- Versace Chain Reactions Sneakers

Këto atlete janë një bashkëpunim i firmës së njohur me reprin 2Chainz.

versace-chain-sneakers.jpg

3- Shapkat me push Ugg

Një prej atleteve më të fundit dhe më me stil të firmës Ugg, të cilat anash kanë të mbishkruar Yeah.

 

4- Balenciaga speed trainers

 

5- Këpucët e Dr.Martens Jadon

6- Fila Ray