EH MODA! Kanye West dizenjon një palë këpucë identike si çorape – AlpeGossip
EH MODA! Kanye West dizenjon një palë këpucë identike si çorape

EH MODA! Kanye West dizenjon një palë këpucë identike si çorape

Kur bota e cilësoi modelin Foam Runner të Yezzy si “të shëmtuar”, me siguri që nuk e kishte parashikuar  se brenda 2019-s, Kanye do të tërhiqte sërish vëmendjen. Për referencë, Foam Runner:

Në prill, Kanye u pa i veshur me këto këpucë, term tepër bujar në fakt për një model që duket ekzaktësisht si çorape ose këpucë plazhi.

Kris Jenner u pa së fundmi me këtë version të Yeezy, që do të thotë se familja e madhe po përgatitet fuqishëm për marketing.

Për momentin nuk dihet ende çmimi, por duke njohur versionet e mëparshme, ka të ngjarë që çmimi të shkojë mbi 200 dollarë. Është ende e paqartë sa njerëz do të investojnë disa qindra dollarë për një palë këpucë plazhi si këto të Kris dhe Kanye.