EL DORADO WORLD TOUR/ Shakira në Milano, shikoni si e TUND skenën DIVA e muzikës (VIDEO EKSKLUZIVE) – AlpeGossip
EL DORADO WORLD TOUR/ Shakira në Milano, shikoni si e TUND skenën DIVA e muzikës (VIDEO EKSKLUZIVE)

EL DORADO WORLD TOUR/ Shakira në Milano, shikoni si e TUND skenën DIVA e muzikës (VIDEO EKSKLUZIVE)

Këngëtarja e famshme Shakira ishte kaq pranë nesh dhe e shkundi skenën me turneun e saj botëror. El Dorado World Tour është turneu i gjashtë botëror nga këngëtarja kolumbiane Shakira. Gjatë turneut ajo lajmëroi fansat se do të vizitonte Evropën, Azinë, Amerikën e Veriut dhe Amerikën Latine.

Turneu filloi më 3 qershor 2018, në Hamburg, Gjermani dhe është planifikuar të përfundojë më 3 nëntor 2018 në Bogotë, Kolumbi.

Ditën e djeshme ajo ishte në Milano nga ku mbajti koncerin e saj.

Mijëra njerëz ishin aty për ta dëgjuar live këngëtaren e famshme. Një nga fansat e saj ka nisur një video në redaksinë e AlpeNews.al ku këngëtarja shihet duke kënduar “Whenever” një nga hitet e saj më të pëlqyera.

Përgatiti  AlpeNews.al