Ermal Meta në “Ce Posta Per Te”/ Historia e të prekurit me leucemi e frymëzon: Kjo do të jetë kënga ime…(FOTO) – AlpeGossip
Ermal Meta në “Ce Posta Per Te”/ Historia e të prekurit me leucemi e frymëzon: Kjo do të jetë kënga ime…(FOTO)

Ermal Meta në “Ce Posta Per Te”/ Historia e të prekurit me leucemi e frymëzon: Kjo do të jetë kënga ime…(FOTO)

Historia e një të sëmuri me leucemi tek emisioni i njohur i Maria De Filippit  “Ce Posta per Te”, ishte sa prekëse aq edhe frymëzuese.

Per disa muaj i shtruar në spital me leucemi akute, doktoret nuk i kishin dhënë asnjë shpresë. Gruaja dhe dy vajzat i kishin qendruar gjatë gjithë kohës mbi kokë duke e ndihmuar, sadopak.

Sot atë e priste një surprizë. Vetëm për të, familja i kishte sjellë artistët e preferuar, Ermal Metën dhe Fabrizio Moron. Dy kengëtarët fitues të “Sanremo 2018”.

Historia e tij perloti gjithë publikun e jo vetëm. Shqiptari Ermal Meta u shpreh se frymëzimi nga kjo histori i dha atij idenë e një këngë të re.
“Kjo histori do të jetë teksti i këngës time të re”, tha Ermali.

/AlpeNews.al/