FESTAT VIJNË MË HERËT NË NETFLIX/ Këto janë 20 prodhimet e reja për Krishtlindje – AlpeGossip
FESTAT VIJNË MË HERËT NË NETFLIX/ Këto janë 20 prodhimet e reja për Krishtlindje

FESTAT VIJNË MË HERËT NË NETFLIX/ Këto janë 20 prodhimet e reja për Krishtlindje

Megjithëse dhjetori është ende pak larg, kjo nuk e ka penguar Netflix të përgatitet që tani për sezonin e festave.

Ndonëse aktualisht janë të disponueshëm shumë filma të Krishtlindjeve, ka dhe një sërë filmash dhe serialesh të reja që vijnë në muajt e ardhshëm.

Më poshtë gjeni 20 prurjet e reja të Netflix në ditët e muajt në vazhdim:

#1 – Holidate (28 tetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Emma Roberts dhe Luke Bracey luajnë në këtë komedi romantike si dy beqarë që urrejnë pushimet dhe pasi u takuan në një Krishtlindje veçanërisht të tmerrshme, zotohen ta shoqërojnë njëri-tjetrin në çdo rast festiv, duke kërkuar një datë gjatë vitit të ardhshëm.

#2 – Operacion Christmas Drop (5 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Në këtë komedi romantike, një ndihmëse e kongresit me emrin Erica (Kat Graham) krijon një lidhje me udhëzuesin e saj (Alexander Ludwig) gjatë një detyre në një bazë të Forcave Ajrore.

#3 – Dash & Lily (10 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Bazuar në librin Dash & Lily’s Book of Dares, Austin Abrams dhe Midori Francis luajnë si dy adoleshentë të rinj që jetojnë në New York, me pikëpamje shumë të ndryshme për jetën. Ata e gjejnë veten të tërhequr nga njëri-tjetri përmes një blloku sfidash.

#4 – Jingle Jangle: A Christmas Journey (13 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Forest Whitaker luan në këtë film “musical”, që flet për një prodhues lodrash me emrin Jeronicus Jangle, i cili me ndihmën e mbesës së tij, do të marrë krijimin që i vodhën.

#5 – Holiday Home Makeover With Mr. Christmas (18 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Benjamin Bradley, i njohur gjithashtu si Z. Krishtlindje, ju tregon si janë prapaskenat, ndërsa bën dekoret për pushimet.

#6 – The Princess Switch: Switched Again (19 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Në vazhdimin e filmit 2018, gjërat shkojnë keq kur dukesha Margaret papritur trashëgon fronin te Montenaro.

#7 – Alien Xmas (20 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Pasi alienët marrin nën komandë Tokën, gjithçka varet nga një i huaj i vogël me emrin X për të shpëtuar botën.

#8 – Angela’s Christmas Wish (20 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Bazuar në personazhe nga autori Frank McCourt, ky film tregon historinë e një vajze të re me emrin Angela e cila është e vendosur të bëjë bashkë gjithë familjen për pushimet.

#9 – Dolly Parton’s Christmas on the Square (22 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Kjo shfaqje “musical” tregon për një grua me emrin Regina, e cila kthehet në shtëpi pas vdekjes së babait të saj, për t’i dëbuar të gjithë në qytetin e saj para pushimeve. Sidoqoftë, pas një ndërveprimi me një engjëll (të luajtur nga Dolly Parton), ajo fillon të futet në frymën e festës dhe nis të reflektojë.

#10 – The Christmas Chronicles 2 (25 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Pas suksesit të The Chronicles të Krishtlindjeve të vitit 2018, Kurt Russell dhe Goldie Hawn po përsëritin rolet e tyre si Santa dhe Znj Claus në vazhdimin e shumë pritur.

#11 – Sugar Rush Christmas, Season 2 (27 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Kuzhinierët konkurrojnë kundër njëri-tjetrit gjatë sezonit të festave.

#12 – Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker (27 nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Ky prodhim i Shondaland ndjek Debbie Allen dhe grupin e saj të valltarëve ndërsa bëhen gati për prodhimin e tyre vjetor të Nutcracker Hot Chocolate.

#13 – Uberweihnachten / Over Christmas ( Nëntor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Në këtë miniserial me tre pjesë, komediani gjerman Luke Mockridge luan si një burrë që udhëton në shtëpi për pushime vetëm për të zbuluar se i vëllai po del me ish-të dashurën e tij.

#14 – The Holiday Movies That Made Us (1 dhjetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Filmi hedh një vështrim të thelluar në dy nga filmat më ikonik të festave, Elf dhe The Nightmare Before Christmas.

#15 – Tudo Bem No Natal Que Vem / Just Another Christmas (3 dhjetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Pas një situate jo fort të mirë të Krishtlindjeve të kaluara, një burrë me emrin Jorge zgjohet një vit më vonë duke rijetuar të njëjtën ditë pa pushim.

#16 – The Great British Baking Show: Holidays, Season 3 (4 dhjetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Tetë furrtarë që kthehen garojnë kundër njëri-tjetrit për të bërë gjërat më të mira të dimrit në sezonin e tretë të këtij prodhimi origjinal të Netflix.

#17 – Ashley Garcia: Genius in Love: Christmas (9 dhjetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Pasi përplasi kokën, Ashley merr një paraqitje të shkurtër të së ardhmes së saj në periudhën e festave.

#18 – The Big Show: Christmas (9 dhjetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Cassy duhet të zërë vendin e Big Show kur ai plagoset me shpresën për të fituar garën e Krishtlindjeve në lagje.

#19 – How to Ruin Christmas: The Wedding (Dhjetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Pasi kaloi pushimet vetëm për disa vjet, një grua e re kthehet në shtëpi për të kaluar Krishtlindjet me familjen e saj. Sidoqoftë, ajo nuk gjen mirëseardhjen që priste.

#20 – Home For Christmas, Season 2 (Dhjetor)

Festat vijnë më herët në Netflix: Këto janë 20

Seriali norvegjez për një beqare me emrin Johanne kthehet për një sezon të dytë.

Burimi: Pop Sugar