“FESTIVALI I KËNGËS”/ Duke filluar nga Anxhela Peristeri e deri tek Orgesa Zaimi, përzgjidhen EMRAT e 18 finalistëve – AlpeGossip
“FESTIVALI I KËNGËS”/ Duke filluar nga Anxhela Peristeri e deri tek Orgesa Zaimi, përzgjidhen EMRAT e 18 finalistëve

“FESTIVALI I KËNGËS”/ Duke filluar nga Anxhela Peristeri e deri tek Orgesa Zaimi, përzgjidhen EMRAT e 18 finalistëve

Juria e “Festivalit të Këngës” ka përzgjedhur 18 finalistët e edicionit të 59, të cilët janë bërë publikë në faqen zyrtare të Radio Televizionit Shqiptar.

18 këngëtarët që do të interpretojnë në finalen e 23 dhjetorit janë:

1. Orgesa Zaimi
2. Festina Mejzini
3. Devis Xherahu
4. Inis Neziri
5. Florent Boshnjaku
6. Sardi Strugaj
7. Gjergj Kaçinari
8. Rosela Gjylbegu
9. Kastro Zizo
10. Wendi Mancaku
11. Evi Reçi
12. Xhesika Polo
13. Anxhela Peristeri
14. Era Rusi
15. Gigliola Haveriku
16. Viktor Tahiraj
17. Kamela Islamaj
18. Mirud

Natën e dytë të Fest ’59 mund ta ndiqni sot në RTSH1, në Facebook dhe kanalin e YouTube të RTSH, ose nëpërmjet aplikacionit RTSH TANI.