“FESTIVALI I KËNGËS”/ Kush janë finalistët dhe cili që mund të na përfaqësojë në Eurovizion – AlpeGossip
“FESTIVALI I KËNGËS”/ Kush janë finalistët dhe cili që mund të na përfaqësojë në Eurovizion

“FESTIVALI I KËNGËS”/ Kush janë finalistët dhe cili që mund të na përfaqësojë në Eurovizion

Kanë përfunduar mbrëmjen e së premtes dy netët e parë të Festivalit të 57-të të Këngës në RTSH, ndërsa nata finale do të mbahet të sot në mbremje, në Pallatin e Kongreseve. E vetëm pak minuta më parë është publikuar edhe lista e 14 këngëtarëve finalistë që do të performojnë në natën e tretë të Fest ’57.
Juria e festivalit ka pranuar se kjo ka qenë një zgjedhje e vështirë pasi gati të gjithë konkurentët dhe këngët e tyre ishin në një nivel të lartë. Këngët finaliste janë:

 1. Jonida Maliqi
 2. Artemisa Mithi & Febi Shkurti
 3. Lidia Lufi
 4. Marko & Imbro
 5. Orgesa Zaimi
 6. Bojken Lako
 7. Elton Deda
 8. Eliza Hoxha
 9. Gjergj Leka
 10. Soni Malaj
 11. Klinti Collaku
 12. Alar Band
 13. Dilan Reka
 14. Eranda Libohova

Ndaj shihini mirë dhe dëgjojini mirë këngët e tyre sepse në mesin e tyre fshihet edhe kënga që do të na përfaqësojë në Eurovizionin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Izrael.