“FESTIVALI I KËNGËS”/ Momenti që po prisnim të gjithë, ja performanca e Elvana Gjatës “Me “Tana” – AlpeGossip
“FESTIVALI I KËNGËS”/ Momenti që po prisnim të gjithë, ja performanca e Elvana Gjatës “Me “Tana”

“FESTIVALI I KËNGËS”/ Momenti që po prisnim të gjithë, ja performanca e Elvana Gjatës “Me “Tana”

Këtë të enjte në Pallatin e Kongreseve po mbahet nata e parë gjysmëfinale e edicionit 58 të “Festivalit të Këngës”. Në natën e parë kanë performuar dhjetë artistë, ndër të cilët këngëtarja shumë e dashur nga publiku, Elvana Gjata.

Këngëtarja ka konkurruar për herë të parë në këtë festival, me këngën e titulluar ‘Me tana’. E veshur me pantollona dhe xhaketë të bardhë, me një koreografi ritmike dhe të përshtatshme me këngën, Elvana ka elektrizuar skenën e festivalit.