FOTO E RRALLË/ Kur gjyshërit e Duas dhe Ritës darkonin bashkë – AlpeGossip
FOTO E RRALLË/ Kur gjyshërit e Duas dhe Ritës darkonin bashkë

FOTO E RRALLË/ Kur gjyshërit e Duas dhe Ritës darkonin bashkë

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa ka postuar sot një foto të rrallë shkëputur nga Kosova e vitit 1960.

Në të janë Seit Lipa dhe Besim Sahatçiu, gjyshi i Duas dhe gjyshi i këngetares tjetër shqiptare me famë botërore Rita Ora.

Vite më vone mbesat e tyre u bënë të dyja yje të skenes muzikore boterore. /ALPEgossip.al