“FESTIVALI I KËNGËS”/ Alketa Vejsiu mes EMOCIONEVE. Probleme me mikfronin por sërish… shkëlqen! – AlpeGossip
“FESTIVALI I KËNGËS”/ Alketa Vejsiu mes EMOCIONEVE. Probleme me mikfronin por sërish… shkëlqen!

“FESTIVALI I KËNGËS”/ Alketa Vejsiu mes EMOCIONEVE. Probleme me mikfronin por sërish… shkëlqen!

Ka nisur këtë mbremje “Festivali i Këngës” në RTSH. Nën drejtimin e Alketa Vejsiut dhe regjinë e Vera Grabockës, ky edicion pritet të jetë cilësisht ndryshe, ashtu siç e quajti edhe vetë moderatorja gjatë fjalës së hapjes.

Pak minuta para fillimit, Vejsiu ka postuar një video në “Instagram” ku teksa po bën përgatitjen e fundit, shkruan se edhe pse ka 20 vite në televizion ka sërish emocione.

Kjo gjë, u vërtetua edhe kur gjatë moderimit bukuroshja e ekranit u ngatërrua jo pak herë si dhe pati probleme me mikrofonin. E megjithatë, një profesioniste si ajo diti që të dalë nga situata. /ALPEgossip.al